1996'DAN GÜNÜMÜZE
GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAĞINIZ
mb mühendislik elektronik bilgisayar her hakkı saklıdır web tasarım by meriç
MB MUHENDİSLİK ELEKTRONİK & BİLGİSAYAR
                                 
    1996 Yılında kurulan firma Elektronik ve Bilgisayar teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir kuruluştur. Günümüzde hemen her firma bilgisayar kullanmakta veya kullanmak istemektedir. Ancak bilgisayardan maksimum verim elde edilebilmesi için donanım ve yazılımın yanında en önemli faktör insan unsurudur. Bir işletmede, insan unsurunun bilgi ve deneyimi ile doğru orantılı olarak, bilgisayardan ve bilişim teknolojisinden alınacak verim artar. Ancak konusunda uzman bir bilişim elemanını devamlı firmada tutmak ekonomik olmayabilir. Bu durumda, firmaya, dışarıdan bu hizmeti verecek bir organizasyon gerekmektedir.
    MB Muhendislik , hızla gelişen bilgisayar ve internet dünyasında, aynı hızla büyüyen ve genişleyen bilişim ihtiyaçlarına cevap vermek üzere kurulmuştur. Teknolojiyi yakalamakla kalmayıp müşterilerinin amaçları doğrultusundaki teknolojileri kullanan MB Mühendislik, uzun yılların neticesinde edinmiş olduğu birikimi paylaşmak müşterilerine gerçekten faydalı olma amacındadır. Donanım ve yazılım alanındaki hızlı ve kapsamlı teknolojik ilerlemelerle beraber birşey hiç değişmemiştir; insan faktörü. Dürüstlük, samimiyet ve paylaşma temel hareket noktası olmuştur.
    Ancak müşteri ile beraber var olunabileceği gerçeği, MB Muhendislik'in müşterilerine, başka bir ifadeyle iş ortaklarına, yaklaşım şeklini belirler. Dolayısıyla verilen hizmet klasik servis veya bakım anlaşmalarının ötesine geçer. Çalışılan firma ile diyalog canlı tutularak ihtiyaçlar belirlenir, firmanın imkanları gözönüne alınarak çözüm üretilir.
MB Muhendislik müşterinin bilişim ile ilgili tüm işlerini üstlenmektedir. Gerektiğinde firmanın bir elemanı gibi çalışmakta ve sorumluluk almaktadır. Firma çalışanlarına gereken eğitim verilerek potansiyel problemler oluşmadan çözülür ve karşılıklı iletişimle firmaya maksimum fayda sağlanmaya çalışılır.
    MB Muhendislik Network uygulamalarında (Lan ve Wan) oluşan yenilikleri müşterilerine birebir anlatarak kurulmuş veya kurulacak Lan veya Wan uygulamalarında Voip ile haberleşmenin büyük avanlajını değerli müşterileri ile herzaman paylaşmayı prensip edinmiştir. Faliyetlerinde sadece bilişim sistemleri ile kısıtlı kalmayan firmamız işletmenizin tüm güvenliğini üstlenebilecek kabiliyettedir, işletmenize elektronik güvenlik sistemlerini teknolojik yeniliklerle beraber kurulum ve montajlarını periodik bakımlarınıda takip etmektedir.

MB Mühendislik'in Faaliyet alanlarınıda kısaca şöyle sıralaya biliriz.
   
A -) Bilgisayar Teknolojileri ;
    OEM veya markalı Bilgisayar Satışı (Gateway,Exper,HP,IBM,Creative )
    Eski veya eskime aşamasında olan bilgisayarların UPGRADE işlemleri .
    Teknik Servis .
    LAN (Local Area Network) Uygulamaları .
    WAN (Wide Area Network) Uygulamaları .
    Wirales Network uygulamaları LAN , WAN .
    Internet Domain Register ve Hosting uygulamaları .
    Internet alt yapısını kullanarak VPN (Virtual Pravite Network) uygulamaları .( VPN Ayrı iki ofisi internet üzerinden  bir biri ile haberleştirme )
    Dial Up veya diğer yeni teknolojiler ile (ISDN - ADSL - SDSL ) Internet'e bağlanma uygulamaları .
    Net Client Sunucu tabanlı işletim sistemleri
    IP üzerinden ses ve görüntü entegrasyonu (VoIP)
     Digital seskayıt ve Telefon görüşmelerinin kaydedilmesi.
B -) CCTV ,Securty Teknolojileri ;
     CCTV kapalı devre kamera uygulamaları,
     IP Kamera ve AHD Kamera uygulamaları,
     Hırsız alarm sistemleri,
     Yangın algılama ve söndürme sistemleri,
     Görüntülü Kapı telefonu,
     Access kontrol sistemleri,
     Görüntü aktarma sistemleri,
     Kesintisiz güz kaynakları,
C -) Satellite Uydu TV ve Telekomunikayon Teknolojileri ;
     Uydu üzerinden Internet hizmeti (çift yönlü)
     Uydu üzerinden Digital TV yayıncılığı ,
     Uydu Link ve Uplinkleri
D -) Akıllı ev Sistemleri
     Kablolu ve Kablosuz akıllı anahtarlar
     Yeni teknoloji uzaktan açılabilen kapı kilitleri